19 листопада 2024, 07:24

Такі обриви без зовнішнього впливу не відбуваються: пошкоджено ще один кабель між Литвою та Швецією

Учора було пошкоджено підводний кабель не лише між Фінляндією та Німеччиною, а й Литвою та Швецією.

Такі обриви без зовнішнього впливу не відбуваються: пошкоджено ще один кабель між Литвою та Швецією

Технічний директор компанії Telia Андрюс Шемешкевичюс заявив, що було пошкоджено кабель зв'язку між Литвою та Швецією.

За його словами, НП сталася ще у неділю, 17 листопада, близько 10:00. Саме у цей момент системи повідомили про втрату з'єднання між Швецією та Литвою. Після розслідування вдалося з'ясувати, що кабель пошкоджено, інформує ресурс LRT TV.

Через ЧП здатність компанії Telia передавати Інтернет до Литви впала на 30%. Інтернет подається до країни по трьом кабелям, один з яких виявився пошкодженим. У той же день з'єднання все ж таки було відновлено після обходу всіх несправностей.

А ось з'єднання між Фінляндією та Німеччиною повністю перервано. НП сталася у районі острова Готланд (Балтійське море).

Представники компанії Cinia заявили, що було пошкоджено підводний кабель, який проходив у безпосередній близькості від силового кабелю та газопроводу.

У самій Фінляндії заявили, що більшість жителів країни не відчують перебої з Інтернетом, оскільки задіяні додаткові кабелі для доступу до Мережі.

"Наразі немає можливості оцінити причину обриву кабелю, але такі обриви без зовнішнього впливу у цих водах не трапляються", - сказав Арі-Юссі Кнаапіла, генеральний директор Cinia.

Одночасно з цим пошкодити такий кабель якорем також неможливо, оскільки він "одягнений" у подвійний сталевий армований кожух.

Фінляндія давно готова до будь-яких агресивних дій із боку РФ. Ще у вересні розвідка НАТО повідомила, що Кремль створив підрозділ підводних човнів, які можуть саботувати підводну інфраструктуру ЄС.

На сьогоднішній день найгучніша "підводна справа" - вибух трубопроводу Nord Stream. Розслідування у цій справі ще триває.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що 18 листопада стало відомо про перерізання підводного кабелю зв'язку C-Lion-1 між Фінляндією та Німеччиною.

Нагадаємо, уряд Фінляндії та Швеції готує населення своїх країн до можливого майбутнього протистояння з РФ.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини