Зона 16 км: у США назвали основний варіант завершення війни РФ з Україною
Ставридис вважає, що оптимальним виходом рішення війни в Україні може бути встановлення демілітаризованої зони між територіями сторін, аналогічної 16-км смузі на Корейському півострові.
Україна та Росія можуть досягти миру, встановивши демілітаризовану зону, стверджує впливовий адмірал ВМС США у відставці Джеймс Ставрідіс у своїй статті для Bloomberg. Спираючись на досвід Корейської війни, Ставрідіс пропонує варіанти компромісу, які, хоч і викличуть опір з обох боків, можуть створити основу для довгоочікуваного припинення конфлікту.
На думку автора, перспективи початку переговорів є дедалі реальнішими. Дональд Трамп і його прихильники, включаючи Джея Ді Венса, стверджують, що обидві сторони можуть сісти за стіл переговорів уже на початку 2025 року. Прогноз ґрунтується на погіршенні позицій обох сторін.
Росія стикається з величезними людськими втратами: близько 200 тисяч загиблих і понад 400 тисяч поранених. Втеча молодих людей за кордон і необхідність залучення північнокорейських військових підтверджують ослаблення країни.
Україна, хоч і виявляє стійкість, стикається з ризиком втрати західної підтримки, особливо у разі переобрання Трампа. Риторика Києва стає обережнішою, а військові реалії можуть схилити чашу терезів не на користь української сторони.
Ставридис вважає, що оптимальним виходом може бути встановлення демілітаризованої зони між територіями сторін, аналогічною 16-км смузі на Корейському півострові. Можливим варіантом він також називає залучення миротворців ООН із нейтральних країн.
Для України важливими є гарантії безпеки, щоб уникнути повторного наступу Росії. При цьому членство у НАТО найближчим десятиліттям виглядає нереалістичним. Автор передбачає можливість відкладеного вступу України до ЄС (на 5 років) і НАТО (на 10 років), що могло б бути компромісною основою.
Незважаючи на складність переговорів, демілітаризована зона може стабілізувати ситуацію. Українська армія, ставши однією з найбільш підготовлених у Європі, зможе забезпечити безпеку країни навіть за відсутності членства у НАТО.
Однак, як зазначає Ставрідіс, така угода викличе невдоволення з обох боків. Для Путіна це буде символом його провалу: замість повної перемоги він здобуде лише зруйновані території. Для Зеленського компроміс буде болючим кроком, фактично обміном території на мир.
"Іноді потрібно бути готовим до того, що все одно станеться", - робить висновок адмірал, наголошуючи, що ініціатива для переговорів може виходити з Вашингтону.
Мир, можливо, буде справедливим, але його ціна вже починає проявлятися на горизонті.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що Джонсон озвучив два кроки із боку Заходу, які змусять Путіна закінчити війну.
Останні новини
Російський слід у Балтійському морі: капітан Yi Peng 3, який пошкодив кабелі, виявився росіянином
15:36Мобілізація в Україні: Верховна Рада розширила перелік громадян, які мають право на відстрочення
15:09Зв'язали та заклеїли рота скотчем: під Курськом військові КНДР поглумилися над російською вчителькою
10:47Дрони, звуки стрілянини, вибухи – безпілотники атакували 13-й арсенал ГРАУ на Новгородщині – ЗМІ
09:30