29 листопада 2024, 07:39

Не дати Путіну перемогти: експерти дали слушну пораду команді Трампа – The Economist

Трамп не вибачить собі того, що Путін дасть обіграти Захід під час переговорного процесу.

Не дати Путіну перемогти: експерти дали слушну пораду команді Трампа – The Economist

Наступ РФ на Донбасі показав недоліки у живій силі та військовій техніці з боку ЗСУ. Трамп спочатку дав зрозуміти, що виступатиме за припинення вогню в Україні.

При цьому в ЄС і в Україні стурбовані тим фактом, що нова адміністрація Білого дому нав'яже Україні невигідну угоду з РФ, інформує ресурс The Economist.

Політологи впевнені, що Путін піде на заморожування конфлікту в Україні. Однак при цьому він вимагатиме від Заходу зняття з РФ усіх санкцій і недопущення України до НАТО.

Експерти кажуть, що якщо Трамп піде щодо таких вимог Кремля, то Путін здобуде перемогу, а Україна зазнає поразки.

Путін, як завжди, наплює на підписану ним мирну угоду з Україною. Він віритиме у те, що в Україні розпочнеться політична боротьба за владу та почнуть литися звинувачення на адресу Заходу: як таке дозволив. Зрештою, у Кремлі вірять, що Україна сама впаде йому у руки.

Однак такі події будуть для США поразкою. Колишні союзники Вашингтону в Азії все більше прагнутимуть співпрацювати з Китаєм, ніж США.

У особистих інтересах Трампа укласти вигідну для України та США угоду з РФ. Ця угода має протриматися щонайменше весь час президентства республіканця.

Аналітики пишуть, що Трамп має важелі тиску на Кремль. Він може погрожувати Путіну новими постачаннями Україні зброї, щоб у майбутньому Україна повернула собі кордони 1991 року. На користь Вашингтону відновити те, що було зруйновано, та створити всі умови для процвітання України.

Щоб усе це провернути у реальному житті, Україні необхідно від Заходу отримати надійні гарантії безпеки. Найреальніший вихід – членство України у НАТО.

Від цього союзу плюси матиме не лише Україна, а й сам Альянс, який отримає країну з добре підготовленою та загартованою у боях армією.

Стаття 5-та НАТО не поширюється на окуповані території, як це було у випадку з НДР і ФРН. Війська Альянсу у мирний час можуть і не базуватися в Україні, як це було у випадку з Норвегією 1949 року.

Однак для вступу до НАТО потрібні голоси всіх 32 країн Альянсу.

Своєю "мирною угодою" Путін сподівається відновити економіку РФ і з новими силами піти проти України, проте Захід також може скористатися перемир'ям, щоб зміцнити Україну в економічному плані.

Завдання полягає у тому, щоб цей оптимістичний сценарій узяв гору над його похмурою альтернативою.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що, за словами Зеленського, Путін спеціально лякає Захід "Орешником", щоб Трамп не міг покласти край війні.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини