Трамп готовий до переговорів із Кімом, проте все залежатиме від України - Business Insider
Трампу 2025 року доведеться мати справу вже не з тим Кімом, якого він пам'ятає за часів свого першого президентства.
Республіканець не раз говорив про те, що за часів свого першого президентства він умів порозумітися з північнокорейським диктатором. Більше того, Трамп тричі зустрічався з ним.
Проте іншої думки дотримується Пхеньян. Днями Кім Чен Ин заявив, що США досі займають щодо КНДР "ворожу політику". Більше того, жодне північнокорейське ЗМІ не повідомило про перемогу Трампа на виборах президента США, інформує ресурс Business Insider.
На початку поточного тижня ціла низка західної преси писала про те, що Трамп нібито готовий провести прямі переговори з Кімом, як це він робив за часів свого попереднього президентства.
Однак Кім часів першого президентства Трампа дуже змінився. Якщо Трамп піде на поступки РФ у питанні війни в Україні, то ще більше посилиться позиція Пхеньяну.
Співробітник Центру досліджень науки та безпеки Деніел Солсбері заявив, що буде цікаво спостерігати за зовнішньою політикою Трампа. З одного боку, він хоче мати м'якшу позицію до РФ, ніж команда Байдена, але і, з іншого боку, він має якось відповісти на ядерну програму КНДР.
Ряд аналітиків упевнений, що у відносинах з Пхеньяном Трамп віддасть перевагу прянику, згадуючи колишні діалоги з Кімом.
Аналітики з Eurasia Group Джеремі Чан сумнівається у можливій угоді між США та КНДР, хоча вона цілком можлива. Трамп може пообіцяти Кіму зняти низку санкцій і скоротити присутність американських солдатів у Кореї. Натомість КНДР має відмовитися від тісної співпраці з РФ.
Співробітник Центру стратегічних і міжнародних досліджень Еллен Кім заявив, що відносини між США та КНДР не налагодяться, допоки триває війна в Україні. Більше того, доведеться враховувати і факт розвитку нових відносин між Москвою та Пхеньяном.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що на Курщині ЗСУ зуміли поранити одного з високопоставлених генералів КНДР.
Нагадаємо, в адміністрації Трампа хочуть прямих переговорів із Кімом, однак у Пхеньяні іншої думки.