Протести в Абхазії: парламент "прокатив" ратифікацію угоди з Росією
Нещодавно абхазька опозиція вимагає від парламенту спеціально провести позачергове засідання, щоб проголосувати проти угоди з РФ.
Сьогодні депутати парламенту Республіки Абхазія (Народні збори) більшістю проголосували проти ратифікації гучної "інвестиційної угоди" з Російською Федерацією, яка викликала масові народні протести, передає Dialog.UA з посиланням на повідомлення, розміщені у ЗМІ та ТГ-каналах.
Відомо, що, згідно із Законом Грузії та міжнародно-правовими нормами, територія Абхазії знаходиться де-юре під офіційним Тбілісі, проте окупована сепаратистами та російськими силовиками.
Тепер же у Сухумі спостерігається цікава ситуація: абхази, яким набридла гегемонія Росії, починають дрейфувати у бік країни-загарбника. Це поки що не говорить про те, що вони заповнилися бажанням возз'єднатися з Грузією (там спостерігається багаторічний етнічний конфлікт, втім, що регулярно підігрівається Москвою). Але водночас ситуація з протестами проти абхазо-російської угоди є дуже показовою: проживши тривалий час "під Росією", жителі Абхазії почали виступати проти тотального заходу російського бізнесу.
Відомо, що з 35 депутатів парламенту Абхазії проти ратифікації документу, який нав'язує Кремль, проголосували 22 депутати, у той час як 2 утрималися.
Раніше опозиція звернулася до спікера абхазьких Народних зборів Лаше Ашуби з терміновою вимогою провести позачергове засідання, щоб проголосувати проти ратифікації угоди з Росією.
Опозиційні діячі наголосили у своєму зверненні, що голосування у парламенті проти ратифікації скандального проросійського документа сприяє зниженню суспільно-політичної напруги, що дозволить нормально провести нові вибори.
Відомо, що протести в Абхазії спалахнули 11 листопада після затримання кількох опозиційних діячів, які різко висловилися проти ратифікації угоди з Росією.
Нагадаємо, у Мережі було опубліковано кадри захоплення урядових будівель в Абхазії.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що Кремлю доповіли про "прозахідний держпереворот" в Абхазії, після чого влада РФ заговорила про введення так званого плану "економічного удушення".