4 грудня 2024, 07:28

Генсек НАТО Рютте озвучив умову, коли Україні найкраще розпочати переговори з Кремлем, – NYT

Генсек НАТО Рютте закликає виділити Україні ще більше зброї, щоб можна було укласти мир із РФ із позиції сили.

На думку Марка Рютте, тільки Київ і ніхто більше має сам ухвалити рішення, коли та де відбудуться переговори з Кремлем.

Учора під час засідання глав МЗС членів НАТО генсек Альянсу запропонував Україні поки що не вести переговори з РФ без достатньої кількості зброї, інформує NYT.

У НАТО чудово розуміють, що з 2025 року США можуть повністю припинити будь-яку військову допомогу Україні, тому Рютте закликає членів Альянсу ще більше зміцнити оборону України, забезпечивши країну зброєю та системами ППО.

"Тому я сказав би: більше військової допомоги та менше обговорень про те, як може виглядати мирний процес", - додав Рютте.

Наприкінці минулого тижня президент України дав зрозуміти, що готовий на якийсь час відмовитися від окупованих Росією територій в обмін на членство України у НАТО.

В інтерв'ю японським ЗМІ Зеленський дав зрозуміти, що на сьогоднішній день українська армія не у змозі повернути військовим шляхом 20% втрачених територій, включаючи і Крим, тому у майбутньому вони будуть повернуті під керування Києва через дипломатію.

При цьому у Києві ясно та чітко дали зрозуміти, що для України не існує інших гарантій безпеки, як повноправне членство у НАТО.

Учора глава МЗС України Сибіга нагадав Заходу про Будапештський меморандум від 1994 року. Тоді Україна дала добро відмовитися від статусу ядерної держави в обмін на гарантії безпеки, однак у 2022 році вони не були виконані з боку того самого Заходу, саме тому Київ більше не вірить у будь-які "гарантії безпеки", якщо це не пряме членство у НАТО.

У самому Альянсі одразу кілька країн виступають проти членства України, включаючи США.

При цьому високопосадовці НАТО добре розуміють, що Путін не зацікавлений у мирних переговорах.

Адмірал із Нідерландів Бауер заявив, що не на користь НАТО, якщо Путін відсвяткує перемогу в Україні.

У листопаді – на початку грудня Швеція, Норвегія, США, Німеччина, Естонія та Литва оголосили новий пакет військової допомоги Україні.

Однак, за словами Сибіги, щоб пережити зиму 2024-2025 років, Україні необхідно щонайменше 19 систем ППО.

Як раніше Dialog.UA повідомляв, у НАТО дуже сумніваються, що у 2024 році Київ отримає офіційне запрошення бути 33-м членом Альянсу.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини