4 грудня 2024, 11:55

План Трампа щодо України стає очевидним – Reuters повідомило подробиці

Радники Трампа, за словами джерел, планують використовувати механізм "пряника та батога" для примусу Росії та України до переговорів.

План Трампа щодо України стає очевидним – Reuters повідомило подробиці

Радники обраного президента США Дональда Трампа почали озвучувати пропозиції щодо припинення війни РФ з Україною, ґрунтуючись на ідеях територіальних поступок і виключення членства України у НАТО. Ці ініціативи, як випливає з аналізу Reuters заяв та інтерв'ю з кількома людьми, близькими до обраного президента США.

Ініціативи, представлені трьома ключовими радниками Трампа, включаючи генерал-лейтенанта у відставці Кіта Келлога, припускають:

- заморожування поточних ліній фронту;

- виключення України зі списку кандидатів на членство у НАТО;

- надання Україні гарантій безпеки з боку США, які можуть включати постачання зброї після укладання мирної угоди.

Радники Трампа, за їхніми словами, планують використати механізм "пряника та батога" для примусу Росії та України до переговорів. Наприклад, припинення військової допомоги Україні, якщо вона відмовиться від переговорів, або посилення підтримки у разі відмови Росії. Пропозиції трьох ключових радників, включаючи майбутнього посланника Трампа по Росії та Україні генерал-лейтенанта у відставці Кіта Келлога, мають деякі спільні елементи.

Реакція Києва та виклики плану

Президент України Володимир Зеленський раніше заявив, що країна готова до дипломатичних рішень, але продовжує наполягати на вступі до НАТО та поверненні всіх окупованих територій. На думку аналітиків, Путін може затягнути процес переговорів, вичікуючи вигідних умов.

Трамп поки що не сформував центральну робочу групу для реалізації свого плану, але кілька варіантів уже обговорюються у вузькому колі радників, серед них: створення демілітаризованої зони або автономних регіонів на Сході України.

Путін, швидше за все, не квапиться, зміцнюючи свої позиції та вичікуючи, які поступки може запропонувати Трамп, щоб схилити його до переговорів, якщо такі пропозиції взагалі підуть.

Станом на минулий тиждень, за словами чотирьох радників, які побажали зберегти анонімність, Трамп ще не сформував основну групу для роботи над своїм мирним планом. При цьому обговорення ідей велося серед його радників на відкритих форумах та інколи безпосередньо з ним.

Віце-президент Венс, який у період своєї роботи сенатором висловлювався проти допомоги Україні, представив у вересні свою концепцію. В інтерв'ю подкастеру Шону Райану він зазначив, що угода, ймовірно, включатиме створення демілітаризованої зони вздовж поточних ліній фронту з її подальшим зміцненням для запобігання новим вторгненням з боку Росії.

Суперечності та міжнародна реакція

Експерти попереджають, що пропозиції можуть зіштовхнутися із опором як у Києві, так і серед європейських союзників. Окремі американські законодавці також скептично ставляться до планів збільшення військової допомоги Україні.

Колишній аналітик американської розвідки Юджин Румер вважає, що остаточний успіх пропозицій Трампа залежатиме від його здатності домовитися особисто з Володимиром Путіним і Володимиром Зеленським.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що глава української держави назвав умову, яка може бути основою для припинення бойових дій із подальшим поверненням під контроль Києва захоплених територій. Це дипломатичний шлях.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини