Події у Сирії показали крах уявного багатополярного світу Путіна та стратегічну поразку Кремля
Швидкий крах режиму Асада у Сирії є стратегічною політичною поразкою Москви.
Швидкий крах режиму Асада у Сирії є стратегічною політичною поразкою Москви. Більше того, нещодавні події ув Сирії привели Кремль до кризи, оскільки він прагнув зберегти під своїм контролем військові бази у Сирії.
Ще 2015 року Кремль швидко прийшов на допомогу Асаду, щоб допомогти захистити його режим у Сирії. Аналітики з Інституту вивчення війни проаналізували нещодавні події у цьому регіоні.
Перші акції протестів у Сирії розпочалися ще 2011 року. Путін давно розглядає всі "кольорові революції" як загрозу та безпеку його власного режиму.
Путін давно виступає за авторитарне правління та проти демократії, тому що вона заважає створити його уявний багатополярний світ.
Однак події у Сирії показали, що Путін не може забезпечити безпеку того світу, який він сам собі малює у своїй голові. Події у Сирії також поставили під сумнів авторитет РФ на міжнародній арені та її як "надійного партнера".
Ще 2015 року Кремль втрутився у війну у Сирії, щоб допомогти Асаду зміцнити його позиції у країні. Москва хотіла зміцнити свої позиції на Близькому Сході й Африці, щоб протистояти НАТО.
РФ може залишитися без своїх військових баз у Сирії, оскільки 10 років підтримувала режим Асада, проти якого й пішли повстанці.
ЗМІ пишуть, що нібито 8 грудня Москві вдалося укласти якусь угоду з повстанцями щодо безпеки двох російських баз у Сирії.
Саудівське видання al Arabiy повідомило з посиланням на прем'єр-міністра Сирії, що новий уряд країни ухвалюватиме рішення щодо долі цих баз.
Напередодні у МЗС РФ швидко змінили риторику щодо сирійської опозиції, а на деяких будинках посольств у РФ змінився навіть прапор. Пропагандисти замість слова "терористи" почали використовувати "озброєна опозиція".
Сирійська опозиція не є монолітом. Вона охоплює кілька різних фракцій із різними ідеологіями та політичними цілями, та жодна з опозиційних фракцій не контролює територію навколо всіх російських військових баз і форпостів у провінціях Ель-Хасака, Хомс, Латакія та Тартус і за їх межами. Залишається незрозумілим, як довго триватиме співпраця між усіма різними сирійськими опозиційними фракціями. Також неясно, чи підтримує Москва зв'язок із усіма сирійськими опозиційними угрупованнями, необхідними для забезпечення безпеки російських військових баз у Сирії.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що вперше із 1973 року ізраїльські солдати увійшли на територію Сирії.
Нагадаємо, 8 грудня авіація США завдала ударів по 75 військових об'єктах терористів з "ІДІЛ" у Сирії.