Напередодні наступу повстанців Асад відкинув відразу дві слушні пропозиції від світових держав – WP
За кілька тижнів до початку наступу повстанців Асад відкинув кілька пропозицій із боку світових держав.
За кілька тижнів до початку наступу повстанців Асад відкинув кілька пропозицій з боку світових держав. Насамперед це стосується Туреччини та США, які робили сирійському диктатору одразу кілька пропозицій, від яких він завжди відмовлявся.
Асад правив своєю країною 24 роки, а його батько - 30 років. Чимало політологів були впевнені, що той втомився вже від політики і віддасть крісло президента своєму синові, інформує ресурс The Washington Post.
Однак режим Асада впав несподівано, а головне - дуже швидко. Повстанцям знадобилося лише 11 днів, щоб зайти до Дамаску.
У цій ситуації від Асада відмовилися ключові його союзники - Росія й Іран навіть не виступив перед своїми співвітчизниками, як обіцяв це зробити у суботу ввечері. Натомість той просто втік із Сирії разом зі своєю родиною.
Асад мав багато часу, щоб примиритися зі своїми супротивниками. Це дало б змогу об'єднати країну, а головне - врятувати її.
Після того як більша частина Сирії залишилася під його контролем, сирійці були впевнені, що зараз почне відновлюватись економіка та налагодження відносин з іншими країнами світу. Однак нічого цього так і не сталося.
За кілька тижнів до наступу повстанців він відкинув кілька нових підходів з боку світових держав, які могли б допомогти зміцнити його правління. Так, Вашингтон через ОАЕ був готовий скасувати санкції щодо Сирії, якщо Асад перестане озброювати "Хезболлу" у Лівані.
Відкинув сирійський диктатор оливкову гілку і від Ердогана. Він неодноразово пропонував нормалізувати відносини між країнами, якщо Дамаск утримуватиме курдів на своєму кордоні.
Ще минулої п'ятниці президент Туреччини вийшов на зв'язок із Асадом і пропонував допомогу, але той відмовився.
Падіння режиму Асада - це кінець однієї з найжорстокіших диктатур на Близькому Сході. Його батько Хафез прийшов до влади у 1970 році внаслідок перевороту.
Асад вступив на посаду глави Сирії у 2000 році. Спочатку були якісь зрушення у бік свободи та демократії, проте пізніше знову почалися по всій країні масові репресії.
В останні тижні свого перебування при владі Асад, здавалося, не звертав уваги на регіональну динаміку, що швидко змінюється, оскільки ізраїльські військові атакували "Хезболлу", яка направила тисячі бійців для захисту сирійського уряду на піку громадянської війни.
Були й такі радники, які пропонували диктатору прийняти пропозицію з боку США, проте той чекав на більш вигідну угоду від новообраного голови Білого дому Трампа.
Зрештою, як кажуть аналітики, саме непохитність президента, прикрита зарозумілістю, є причиною його загибелі, що говорить про глибшу нездатність колись по-справжньому зрозуміти реалії своїх чи сирійських обставин.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що Україна готова поновити дипломатичні відносини з новою владою Сирії.
Нагадаємо, падіння режиму Асада може вплинути на рішення Путіна сісти за стіл переговорів з Україною.
Останні новини
Україна отримала партію найсучасніших САУ у світі: десятки найновіших RCH 155 вже у дорозі – ЗМІ
15:47Війна у 2025 році триватиме: Кожем'яко зі 13-ї бригади ЗСУ "Хартія" назвав відразу кілька причин
10:58Солдат із КНДР підірвав себе гранатою на очах у бійців ССО: у Мережі з'явилися кадри з Курщини
10:32Зняти всі санкції з РФ і не тільки: у Німеччині "подруга Путіна" озвучила свою передвиборчу програму
09:30