10 грудня 2024, 07:41

Китай анонсував нові зміни в експорті дронів і комплектувальних – Bloomberg

Китай анонсував зниження постачання своїх безпілотників і їх комплектувальних, що може позначитися на війні в Україні.

Ескалація конфлікту між Вашингтоном і Пекіном торкнулася і тієї галузі технологій, яка важлива для оборонної промисловості України.

Цього місяця Китай вже обмежив продаж батарей, моторів і контролерів польоту для безпілотників до країн ЄС і США, інформує ресурс Bloomberg.

Нові експортні правила Пекін готовий запровадити найближчим часом. Нові вимоги включатимуть наявність ліцензії або повідомлення Пекіну про заплановані поставки безпілотників і комплектувальних.

Найбільше ця проблема може торкнутися України, яка робила ставку на дешеві китайські компоненти для дронів.

Після того як США заборонили експорт мікросхем до КНР, Пекін вирішив заборонити продаж у США товарів подвійного призначення. Вже зараз багато країн Європи та США шукають альтернативу, яку не так легко знайти.

Україна від початку війни використовує при створенні нових дронів китайські компоненти та комплектувальні. Безпілотники почали виконувати завдання не лише розвідки, а й ударної зброї. Ще влітку 2023 року Китай відмовився постачати свої дрони у військових цілях як РФ, так і Україні.

І. о. глави Управління з координації санкцій Держдепу США Том Вест заявив, що китайський експорт комплектувальних для дронів допомагає більше за РФ. Таким чином, побічно Пекін також причетний до руйнування громадянської та енергетичної інфраструктури України.

Київ також не сидить склавши руки та вже шукає нових постачальників комплектувальних для дронів у Кореї, Японії та Тайвані. Однак слід зазначити, що КНР є провідним виробником дешевих компонентів.

При цьому співробітник Оксфордського інтернет-інституту Кіган Макбрайд заявив, що ще не факт, що сам Пекін дотримуватиметься свого ж рішення щодо безпілотників, проте їхні дії покажуть, наскільки серйозний Китай у своїх діях і рішеннях.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що у російських "Геранях" встановлені китайські двигуни.

Тим часом у Литві не вірять у той факт, що Китай здатний бути гарантом миру в Європі.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини