19 грудня 2024, 07:34

Після невдачі з військовими базами у Сирії Кремль знову перейшов на Судан – ЗМІ

Судан відмовився розміщувати базу військового флоту Росії, проте Кремль сподівається "на краще".

У світлі останніх подій у Сирії Кремль не залишає спроб залишити за собою військово-морську базу на території Судану. Однак влада країни поки не йде назустріч Кремлю, хоча й закуповує у РФ як зброю, так і нафтопродукти, інформує ресурс The Moscow Times.

Ще з 2019 року Кремль активно обговорював із місцевою владою можливість побудувати нову базу для МО РФ на узбережжі Червоного моря у Порт-Судані. Проте невдовзі у країні розпочалася громадянська війна та було не до бази. Спочатку Кремль за допомогою "вагнерівців" підтримував повстанців, але пізніше різко переключився на підтримку урядової армії.

Ще у лютому 2024 року посол РФ у Судані Андрій Чорновіл зізнався, що питання будівництва військової бази знову відклали на невизначений час.

Росія й Іран активно підтримують громадянську війну у Судані, щоб потім домогтися від уряду права на будівництво своїх баз на узбережжі Червоного моря.

Представник племені беджа Дірар, армія якого підтримує уряд Судану, зізнався, що без військової підтримки з боку РФ та Ірану було б важко воювати. Ці дві країни постачають у Судан як безпілотники, так і зброю.

Судан давно не знав такого масштабного кривавого антидемократичного повстання. Для боротьби країни уряд залучив багато союзників. Наразі Іран і РФ перебувають на боці переможців.

Суданський вчений Магді ель-Гізулі заявив, що Судан для інших країн є ласим шматочком, адже насправді можна отримати не лише вихід у Червоне море, а й мінеральні ресурси, яких у країні дуже багато. "Ви можете отримати дуже великий прибуток від такої країни, як Судан", - заявив учений.

За період громадянської війни Іран поставив урядовим військам безпілотники, а РФ - зброю, комплектувальні, літаки та нафтопродукти. Зрештою арсенал виріс настільки, що на початку 2024 року у Порт-Судані збудували новий ангар.

Обидві сторони конфлікту дуже активно використовують у війні безпілотники.

Останній місяць чиновники з РФ та Ірану активно ведуть переговорний процес щодо будівництва своїх військових баз у Судані.

В армії генерала Абделя Фаттаха аль-Бурхана заявили, що вони знають, хто "наш друг і хто нас підтримує". При цьому він відмовився називати країни, які активно підтримують одну зі сторін конфлікту.

Журналісти Bloomberg пишуть, що повстанців підтримують ОАЕ негласно та Лівія. Вони також постачають бронетехніку, безпілотники та паливо.

Експерти кажуть, що Росія, ОАЕ та Сербія експортують зброю до Судану, порушуючи ембарго ООН.

Один із військових експертів також заявив, що урядову армію Судану активно підтримує ще й Єгипет із Туреччиною.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що у Сирії повстанці вигнали з аеродрому Т4 російські війська.

Нагадаємо, західна преса пише про те, що Кремль виводить із Сирії свої системи ППО.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини