23 грудня 2024, 07:41

"Це ми ще подивимося!" – Трамп відповів президенту Панами щодо майбутнього Панамського каналу

Новообраний президент США Трамп пригрозив повернути Панамський канал у володіння США та висунув Панамі претензії.

"Це ми ще подивимося!" – Трамп відповів президенту Панами щодо майбутнього Панамського каналу

Напередодні новообраний президент США заявив про те, що Панамський канал він готовий повернути у володіння Штатів, а сам канал з'єднує Панамську затоку Тихого океану з Карибським морем.

На своїй сторінці у соцмережі Трамп висунув Панамі відразу два звинувачення: про завищення мит для кораблів зі США та зайву співпрацю з КНР, інформує канал "Україна 365".

Більше того, Трамп був сильно обурений діями президента Картера, який свого часу передав Панамі контроль над каналом лише за 1 долар.

За словами республіканця, розпоряджатися каналом мала право лише Панама, а не Китай. При цьому не було й мови про мито з кораблів США. "Цей "грабіж" має негайно припинитися", - заявив Трамп.

У свою чергу, президент Панами Хосе Рауль Муліно наголосив, що "кожен квадратний метр каналу належить Панамі", а мита формує згідно з ринковим фактором.

Трампа це не зупинило, та він виклав нову посаду з фото Панамського каналу, прапором США та підписом: "Це ми ще подивимося!"

Учора між Трампом і Муліно розпочалася "війна" за Панамський канал. У вчорашньому відеозверненні Муліно наголосив, що суверенітет і незалежність його країни не обговорюються.

Під час свого візиту до Фінікса Трамп заявив, що якщо з боку Панами не буде дотримано всіх принципів морального та правового відношення, то канал буде повернуто під контроль США.

Найцікавіше, що Муліно, якого обрали на посаду президента Панами 2024 року, обіцяв зблизитися зі США. При цьому поточного року КНР не профінансувала жодного з нових проектів Панами.

Саме США допомогли Панамі здобути волю від Колумбії. Довгий час США керували каналом і територією навколо нього.

У 1977 році президент Картер через постійні звинувачення СРСР в імперіалізмі підписав два договори з тодішнім військовим диктатором Панами Торріхосом. До 1999 канал мав бути переданий Панамі, але США зберігали право військового втручання для захисту нейтралітету каналу.

Вперше канал відійшов США 1903 року, коли було укладено договір із Панамою. Однак пізніше Панама постійно наполягала, щоб Вашингтон повернув їй частину її території.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що 22 грудня Трамп вперше порушив тему повернення Панамського каналу під керівництво Вашингтону.

Нагадаємо, Панама приєдналася до санкцій США проти "Новатек", поставивши хрест РФ на проекті "Арктік ЗПГ 2".

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини