23 грудня 2024, 13:38

Енергетична криза в Ірані досягла "жахливої" точки, союзник Росії зазнає краху – NYT

Один із найбільших постачальників нафти та газу у світі переживає безпрецедентну енергетичну кризу.

Енергетична криза в Ірані досягла "жахливої" точки, союзник Росії зазнає краху – NYT

Іран опинився у стані глибокої енергетичної кризи, незважаючи на свої величезні запаси природного газу та нафти. Температура у деяких регіонах країни впала до -16 градусів, що змусило владу вдатися до крайніх заходів, включаючи відключення електрики на промислових об'єктах і скорочення роботи державних установ, повідомляє The New York Times.

За даними державного агентства IRNA, уряд закрив школи й університети, перевівши їх на дистанційне навчання, а підприємства зіткнулися з майже повною зупинкою виробництва. Енергетична криза, посилена санкціями, корупцією та інфраструктурою, що старіє, вже обійшлася промисловості у десятки мільярдів доларів.

На тлі економічного краху та геополітичних поразок близький союзник Росії може опинитися на межі краху терористичного режиму КВІР.

"Урядові установи в Ірані закриті або працюють за скороченим графіком. Школи та коледжі перейшли у режим онлайн. Автомагістралі та торгові центри пішли у темряву, а промислові підприємства були позбавлені електроенергії, що призвело до майже повної зупинки виробництва. Повномасштабну енергетичну кризу можна пояснити роками санкцій , безгосподарності, старінням інфраструктури, марнотратним споживанням і цілеспрямованими атаками з боку Ізраїлю", - пишуть ЗМІ.

Це ж може чекати і на Росію за кілька років.

Експерти вважають, що катастрофа має системний характер. Дефіцит газу становить 350 мільйонів кубометрів на день, а 17 електростанцій вже повністю припинили роботу. Керівництво країни виявилося нездатним запропонувати реальне рішення, обмежившись вибачення перед громадянами.

Валюта країни, ріал, цього тижня також знаходилася у вільному падінні, опустившись до найнижчого курсу за всю історію по відношенню до долара. Все це зробив уряд уразливим, оскільки він намагається стримати кожну кризу.

На тлі цієї кризи регіональна міць Ірану знижується. Втрата впливу у Сирії, поразка у Лівані та зростання тиску з боку Ізраїлю та США роблять режим КВІР дедалі вразливішим. Обвал національної валюти (ріалу) лише посилює становище, загрожуючи повним економічним колапсом.

"По всьому ланцюжку ви здебільшого бачите проблеми, коли Іран не у змозі виробляти стільки електроенергії, скільки йому потрібно, й у той же час він не у змозі скоротити своє споживання, - сказав Есфандьяр Батмангхелідж, виконавчий директор Bourse & Bazaar Foundation, лондонського економічного аналітичного центру, який відстежує економіку Ірану. - Дуже важко продовжувати це робити".

Раніше Dialog.UA повідомляв, що американські ЗМІ дізналися про плани Трампа запровадити жорсткі заходи проти Ірану після вступу на президентську посаду.


Автор: Марк Ворошилов

Останні новини