Відразу дві країни СНД допомагають Росії робити порох для війни: їхні посольства є в Україні
Незважаючи на декларований нейтралітет і підтримку міжнародних санкцій, дві країни Азії відіграють ключову роль у виробництві пороху для російської військової промисловості.
Казахстан і Узбекистан, будучи одними з найбільших виробників бавовни у світі, є прихованими джерелами ключового компонента для російського військового виробництва – нітроцелюлози. Цей матеріал використовується для виробництва пороху, що грає вирішальну роль в артилерійських операціях Росії, пише InformNapalm.
Нітроцелюлоза, основний компонент пороху, виробляється шляхом оброблення целюлози (бавовняних волокон) концентрованою азотною кислотою. За даними дослідження, 98% бавовняної целюлози, необхідної для російської військової промисловості, надходить із Казахстану й Узбекистану.
Бавовна вільно транспортується до Росії, оскільки класифікується як цивільний товар (наприклад, сировину для фарб або медикаментів). Однак значна частина цієї сировини надходить на російські військові заводи, де використовується для виробництва пороху та вибухових речовин.
Ключові постачальники
Серед російських компаній, які постачають бавовняну целюлозу на військові підприємства, названі Bina Group, Kim Trade і Lenna Kim. Ці компанії через посередників закуповують сировину у Казахстані й Узбекистані, а потім переправляють її на російські заводи.
Особливу роль цьому процесі грає Ферганський хімічний завод в Узбекистані. За даними розслідування, завод, що належить російським громадянам Михайлу Глухову та Рустаму Мумінову, 2022 року поставив російським підприємствам сировини на суму $2,2 млн. Серед російських заводів-отримувачів сировини - Казанський і Пермський порохові заводи.
Основними одержувачами бавовняної целюлози у Росії є:
- Казанський пороховий завод - виробляє порох для стрілецької зброї, авіаційної та танкової артилери;
- Тамбовський пороховий завод – випускає порох для близького бою, морської артилерії та систем ППО;
- Пермський пороховий завод – виробляє заряди для міжконтинентальних балістичних ракет (наприклад, "Тополь-М" і "Булава"), а також для систем залпового вогню, таких як "Град" та "Смерч".
Приховані ланцюжки постачання целюлози з Казахстану й Узбекистану ставлять під загрозу ефективність міжнародних санкцій проти Росії. Використання такої сировини дозволяє російській армії продовжувати артилерійські операції, включаючи обстріл українських міст і сіл.
Експерти закликають до посилення контролю за постачанням матеріалів, що використовуються у військовому виробництві, включаючи бавовняну целюлозу.
Хоча Казахстан і Узбекистан офіційно підтримують санкції та зберігають нейтралітет, їхній експорт бавовни сприяє військовій агресії Росії.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що, за даними ISW, Китай знову танцює під дудку Кремля щодо війни в Україні.
Останні новини
Літак Embraer 190, що впав у Казахстані, могли збити: виявлені дірки від елементів, що вражають
15:35ЗСУ рознесли пункт керування армії РФ у Льгові на Курщині: ППО РФ знесла частину п'ятиповерхівки
15:01Цинічний обстріл Харкова росіянами на Різдво: мер Терехов зробив заяву, звернувши увагу на нюанс
14:08Під удар потрапить не лише "тіньовий флот": Байден готує санкції, від яких раніше відмовлявся, – ЗМІ
09:27Кремль намагається з усіх сил вирішити питання демографічного спаду: аналітики озвучили проблему РФ
07:11