"Я ніколи вам не збрешу!" – пішов із життя 39-й президент США Джиммі Картер, у країні оголошено жалобу
У віці 100 років помер Джиммі Картер, 39-й президент США та лауреат Нобелівської премії миру, Джо Байден оголосив жалобу.
Джиммі Картер, 39-й президент Сполучених Штатів, володар Нобелівської премії миру та визнаний гуманіст, помер на 101-му році життя. Картер був знаковою фігурою у американській історії не тільки завдяки діяльності на посаді президента, а й безкорисливому служінню суспільству у роки після завершення політичної кар'єри. Його життя, наповнене численними досягненнями та випробуваннями, залишило глибокий слід як в історії США, так і у світовій спільноті. Про це повідомляє ВВС.
Джеймс Ерл Картер є однією з найяскравіших постатей американської політичної сцени XX століття. Родом із Джорджії, він починав як фермер, але завдяки наполегливості та розуму зміг досягти вершин, які здавалися недосяжними для "простого хлопця з глибинки". Цікаво, що Картер увійшов в історію як перший високопоставлений політик, який наполягав на використанні свого скороченого імені Джиммі. "Я звичайний фермер, і мені так звичніше", - пояснював він журналістам.
Ставши президентом у 1977 році й обіймаючи цю посаду до 1981 року, Картер вирізнявся своєю щирістю та прагненням до змін. Його передвиборчий девіз "Я ніколи вам не збрешу!" був символом надії на чесне керування, вільне від обману та цинізму. Однак його роки при владі були затьмарені серйозними викликами часу: енергетична криза, зростання інфляції та невдала операція щодо порятунку заручників в Ірані вплинули на його репутацію.
У міжнародній політиці Картер досяг помітних успіхів, виступивши посередником під час укладання Кемп-Девідських угод між Ізраїлем і Єгиптом, які досі є важливим елементом близькосхідного врегулювання. Однак вторгнення СРСР до Афганістану та рішення бойкотувати московську Олімпіаду остаточно зруйнували надії на розрядку у відносинах із Радянським Союзом.
Після завершення президентської кар'єри Картер присвятив себе благодійності та миротворчій діяльності. Він заснував Центр Картера, який опікувався захистом прав людини та боротьбою із захворюваннями у країнах, які потребують допомоги. У 2002 році його зусилля були відзначені Нобелівською премією миру "за зусилля щодо мирного залагодження конфліктів у всьому світі та боротьбу за права людини".
Президент США Джо Байден оголосив 9 січня 2025 року днем національної жалоби на згадку про Джиммі Картера.
Джиммі Картер залишиться в історії як людина, яка щиро вірила у силу правди та готова долати будь-які труднощі заради своїх переконань.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що 39-й президент США Джиммі Картер несподівано висловив готовність особисто поїхати до Північної Кореї, щоб провести мирні переговори з керівництвом Пхеньяну у спробі досягти врегулювання конфлікту між країнами.
Останні новини
Російські загарбники просунулися біляго Курахово Донецької області – DeepState показали карти боїв
11:58Трамп не шукає зустрічі з Путіним, але готовий це зробити за однієї умови: експерт розкрив деталі
07:47В одному будинку ЗСУ, а у будинку навпроти – ворог: у Нововасилівці тривають вуличні бої – DeepState
07:44"Повернути народу право вирішувати свою долю", – опозиціонер Мадяр звернувся до Орбана з пропозицією
07:36