Глава Пентагону Остін дав прогноз, до чого призведуть нинішні успіхи армії РФ в Україні
Міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що попри просування окупанти зіткнуться з величезною кількістю проблем.
Незважаючи на просування армії РФ на Сході України, Кремль стикається зі збільшуваною кількістю проблем, які у майбутньому призведуть до складнощів у закріпленні цих досягнень.
Про це в інтерв'ю Bloomberg заявив глава Пентагону Ллойд Остін.
За його словами, зараз у РФ є деяка перевага на полі бою, але її не можна назвати повним домінуванням. Якщо Москва отримає те, що хоче, це буде дорого для неї коштувати, а на відновлення військового потенціалу РФ піде багато часу. Остін зазначив, що цей фактор має враховуватися новою адміністрацією Трампа під час будь-яких переговорів про припинення вогню.
Раніше новообраний президент США заявляв про бажання швидко покласти край війні в Україні, що може залишити під контролем Путіна 20% її територій. Останнім часом на тлі успіхів росіян пом'якшив свою позицію і президент Зеленський, кажучи, що окуповані землі можна повертати за допомогою дипломатії, робить ремарку Bloomberg.
Очільник Пентагону Остін, зі свого боку, уточнює, що "росіяни також мають проблеми", тож звернулися по військову допомогу до Ірану та КНДР спершу по боєприпаси, а згодом і по солдатів. Тим часом Україна продовжує нарощувати свої можливості у виробництві зброї.
Також чиновник додав, що після припинення вогню РФ доведеться залучити величезні ресурси для утримання окупованих територій, зокрема розмістити там на постійній основі сотні тисяч своїх військових.
Остін відхилив критику деяких європейських і українських чиновників, що в адміністрації президента Джо Байдена не було чіткої стратегії підтримки України.
"Вона допомогла Україні вижити, вона допомогла Україні захистити свою суверенну територію. Втрата Москвою 700 000 солдатів убитими та пораненими - це було б за межею уяви три роки тому", - сказав глава Пентагону, який незабаром залишить свою посаду.
Ще він згадав Сирію як приклад стратегічного успіху у наданні допомоги Україні. Путін не став підтримувати режим Асада у боротьбі з повстанцями, оскільки зосередив усі зусилля на війні з Україною. Також без доступу до військових баз у Сирії виникло питання, чи зможе РФ зберігати свій вплив в Африці.
Як раніше Dialog.UA повідомляв, у команді Дональда Трампа розуміють, що у них "обмаль часу" для пошуку рішення щодо припинення війни РФ проти України.
Також, за твердженням президента Зеленського, Україна погодиться на припинення вогню тільки у разі отримання від союзників зброї, здатної захистити від повторної агресії з боку РФ.
Останні новини
Туреччина хоче постачати газом Європу через Сирію та Катар – Росія та Іран можуть цьому перешкодити
14:35СБУ затримала агентів РФ, причетних до теракту у Дніпрі: для прикриття використали 3-річну дитину
10:48