9 січня 2025, 13:40

Гра проти Росії: у Reuters дізналися, навіщо Трамп насправді хоче захопити Гренландію

Джерела повідомляють, що Трамп мріє про створення "Супер-США", що включають не лише Гренландію, а й Канаду.

Гра проти Росії: у Reuters дізналися, навіщо Трамп насправді хоче захопити Гренландію

Обраний президент США Дональд Трамп знову повертається до своєї давньої ідеї включення Гренландії до сфери впливу Сполучених Штатів, повідомляє Reuters з посиланням на джерела, близькі до президента.

Деталі та плани Трампа

Гренландія – не просто амбіція, а ключовий пункт у стратегії Трампа. У перший термін він уже натякав на бажання придбати цей острів. Тепер, готуючись до другого терміну, Трамп робить Гренландію одним із головних зовнішньополітичних пріоритетів. Президент вважає Гренландію стратегічним активом, який дозволить зміцнити американську присутність в Арктиці та стримати вплив Росії та Китаю у регіоні.

Для досягнення своєї мети Трамп планує використати дипломатичний та економічний тиск на Данію, суверенного власника Гренландії.

Один із кумирів Трампа – 25-й президент США Вільям Мак-Кінлі, при якому Сполучені Штати отримали контроль над Пуерто-Ріко та Гавайями.

Джерела повідомляють, що Трамп мріє про створення "Супер-США", що включають не лише Гренландію, а й Канаду.

Потенційний сценарій окупації Гренландії

Гренландія могла б проголосити незалежність від Данії та укласти із США Пакт про вільну асоціацію.

Такий пакт вже існує у США з кількома мікродержавами в Океанії, такими як Мікронезія та Палау. Де-юре ці держави незалежні, але їхня оборона й економіка перебувають під контролем Сполучених Штатів.

Подібний сценарій дозволяє уникнути прямого анексування, зберігаючи гнучкість у керуванні.

1946 року президент Гаррі Трумен таємно запропонував Данії $100 мільйонів за Гренландію, проте угода не відбулася.

Востаннє США додали нові штати у 1959 році – це були Аляска та Гаваї.

Мета Трампа – залишити слід в історії

За словами джерел, Трамп бачить у розширенні території США можливість створити справжню спадщину. "За останні 70 років ми не додали жодного "нерухомого активу" до нашого портфоліо. Справжня спадщина - це розширення Сполучених Штатів", - заявило одне з джерел.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що глава МЗС Франції Жан-Ноель Барро, коментуючи висловлювання Трампа про Гренландію, пообіцяв не допустити атак на кордони Євросоюзу.


Автор: Марк Ворошилов

Останні новини