14 січня 2025, 10:56

"Обережний оптимізм", – Bloomberg про позицію європейських лідерів щодо Трампа та його підтримки України

Лідери держав Європи побоюються передчасних переговорів щодо війни в Україні, а у новій американській адміністрації не поспішають тиснути на Київ.

У Європі зростають оптимістичні настрої, пов'язані з тим, що новообраний президент США Дональд Трамп не буде тиснути на Київ задля передчасних перемовин про припинення вогню з РФ.

Про це пишуть журналісти видання Bloomberg, поспілкувавшись із неназваними джерелами в урядах європейських держав, які є членами НАТО.

Їхні лідери закликали представників команди Трампа принаймні не скорочувати військову допомогу Україні від США, щоб не перетворити її на другий Афганістан, з якого американські війська "виходили з ганьбою".

На думку європейських чиновників, нинішні контакти з новою американською адміністрацією підвищують ймовірність того, що Київ зможе почати мирні переговори з Москвою з позиції сили.

Водночас Трамп залишається непередбачуваним президентом, здатним змінити свою позицію у будь-який момент, зазначають джерела видання.

До присяги новообраного президента залишається менше тижня, але контакти з його командою спричинили деяке полегшення у європейських лідерів. Зокрема, нещодавній візит до резиденції Трампа Мар-а-Лаго у Флориді італійської прем'єрки Джорджії Мелоні, яка виступає активним прихильником підтримки України, показав, що новообраний президент США не відмовляється від допомоги Європі.

"Єдиний спосіб змусити Росію сісти за стіл переговорів - створити для них складну ситуацію. Трамп може використовувати як дипломатію, так і стримування. Я очікую, що це станеться і цього разу", - сказала Мелоні.

Тим часом у Великій Британії також виступили із заявою.

"Швидке закінчення війни зараз малоймовірне, та ми чуємо, що насправді графік трохи зрушився до Великодня", - сказав глава британського МЗС Девід Леммі, додавши, що немає свідчень того, що "Путін не має наміру домовлятися".

Журналісти Bloomberg пишуть, що на тлі наступу російських військ на Сході України у Кремля немає бажання домовлятися. Майкл Волтц, якого Трамп призначив своїм радником із нацбезпеки, закликав Зеленського знизити вік солдатів, які воюють, до 18 років, щоб "зміцнити позиції перед врегулюванням конфлікту".

У будь-якому разі, як зазначають співрозмовники Bloomberg, Трамп виявляє серйозну зацікавленість у припиненні, як він каже, "бійні в Україні", хоча раніше заперечував важливість цієї війни для США.

Наразі у команді новообраного президента США починає з'являтися розуміння, що будь-яка угода з Путіним щодо України має містити гарантії безпеки, які міститимуть ненапад Росії знову. Чи буде це зброя або контингент іноземних військ, поки що незрозуміло. Головною вимогою РФ залишається відмова від приєднання Києва до НАТО. Але європейці залишають за собою цей переговорний козир.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що Трамп готовий до зустрічі з Путіним, і озвучив лише одну стратегію закінчення війни в Україні.

Автор: Михаил Бутко

Останні новини