24 січня 2025, 13:18

НАТО розглядає два типи гарантій безпеки Україні – Foreign Policy

Альянс розглядає два варіанти: тривала військова й економічна підтримка або негайне розширення захисту за статтею 5 для стримування РФ.

НАТО розглядає два можливі варіанти надання Україні гарантій безпеки у рамках потенційної угоди про припинення вогню з Росією, проте реалізація кожного з них викликає питання. Про це повідомляє Foreign Policy.

Високопоставлений західний чиновник повідомив виданню на умовах анонімності, що розглядаються два типи гарантій безпеки НАТО, які можуть запропонувати Україна.

Перший варіант передбачає, що країни НАТО будуть зобов'язані надавати Україні значну економічну та військову підтримку протягом кількох років після підписання угоди про припинення вогню. Надалі, можливо, Україна отримає право на вступ до Альянсу.

Другий варіант передбачає негайне поширення захисту на неокуповані території України за п'ятою статтею НАТО, що означало б включення країни до ядерної парасольки Заходу та зобов'язання Європи, США та Канади захищати Україну у разі загрози. Це має, власне, стримати Росію від подальшого вторгнення, але також створить ризик для НАТО бути залученим до конфлікту з Москвою.

Другий варіант, як зазначило джерело, малоймовірний як для НАТО, так і для Росії. Перший варіант є продовженням нинішньої політики Заходу щодо України без значних змін.

Таким чином, запропонована модель з економічною допомогою та можливим вступом до НАТО, швидше за все, розглядатиметься як логічне продовження існуючих відносин між Україною та Заходом. Але навіть у цьому випадку залишається питання, наскільки ці гарантії будуть реальними та чи зможуть захистити Україну від зовнішньої агресії у майбутньому.

Ці обговорення наголошують на труднощах у пошуку чітких і дієвих гарантій безпеки для України, які змогли б надійно запобігти новому вторгненню з боку Росії та зміцнити міжнародну підтримку Києва.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що генсек НАТО закликав Європу приєднатися до плану Трампа щодо "задушення" економіки РФ.

Також Європа та НАТО готові взяти на себе фінансовий тягар постачання американської зброї.

Автор: Светлана Романенко

Останні новини