11 лютого 2025, 09:33

Путіна можна посадити за стіл переговорів, однак Україна та Захід мають зробити ряд складних кроків – Bloomberg

Розмови з Путіним буде недостатньо, щоб покласти край війні в Україні, – зараз основна відповідальність лягає на європейських миротворців, американську логістику та розвідувальні служби.

Путін готовий до серйозного обговорення припинення бойових дій, але при цьому ціна війни може зрости. Вже цього тижня спеціальний представник Трампа проведе зустріч із Зеленським, а потім відвідає столиці деяких європейських країн, щоб сформувати картину для нового "мирного документа" Трампа, повідомляє Bloomberg.

Наразі Путін упевнений, що його армія має перевагу на полі бою, а під контролем Кремля перебуває 5% території України. Президент РФ неодноразово заперечував суверенітет України та не шкодував життя своїх солдатів заради окупації частини країни.

Щоб посадити Путіна за стіл переговорів, Україні потрібна ще більша економічна та військова підтримка з боку Заходу.

Експерти зазначають, що якщо Київ планує продовжувати отримувати значну допомогу від Заходу, то йому, можливо, доведеться враховувати його вимоги, включаючи зниження призовного віку з 25 років. Також важливою є боротьба з корупцією. Членство в ЄС і нова фінансова допомога вимагатимуть більшої прозорості та підзвітності.

Зі свого боку, США мають посилити санкції проти РФ, включаючи вторинні санкції для країн, які купують російську нафту за ціною, нижчою за 60 доларів за барель.

Захід також має дати Путіну зрозуміти, що він не зможе безперервно переозброюватися для продовження агресії. Україна має отримати тверді гарантії безпеки.

Експерти вважають, що зараз основна відповідальність лягає на європейських миротворців, американську логістику та розвідувальні служби. Такі країни, як Польща, Великобританія, Франція та Німеччина, мають не на словах, а насправді продемонструвати Путіну готовність зміцнювати свої армії для захисту від потенційної агресії. Також було б доцільно, якби НАТО дозволив польській ППО збивати російські ракети, які прямують у бік ЄС.

Брюссель має показати готовність якнайшвидше прийняти Україну до свого складу. Для цього буде потрібний механізм спільного фінансування, щоб підтримати значне збільшення військових витрат. Процеси закупівлі мають бути оптимізовані, а оборонно-промислова база Європи зміцнена.

Трамп хоче швидкого завершення війни в Україні, як це сталося із конфліктом між Ізраїлем і ХАМАС. Однак слабка угода залишить Путіну можливість для нової агресії, що у майбутньому може призвести до розколу Заходу та зміни геополітичного балансу.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що Трамп зробив нову заяву про рідкісноземельні ресурси України.

Нагадаємо, вже цього тижня очікується розмова між Трампом і Зеленським.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини