13 лютого 2025, 11:38

Трильйони доларів: підраховано, скільки Європі коштуватимуть плани Трампа щодо України, – Bloomberg

Самостійна підтримка України та забезпечення миру на континенті без США коштуватиме європейським країнам щонайменше 3 трильйони доларів протягом 10 років.

У разі повної відмови США підтримувати Україну після закінчення бойових дій Європі протягом 10 років знадобиться щонайменше 3 трильйони доларів на її відновлення та зміцнення своєї безпеки, щоб агресія Путіна не повторилася та не розрослася на інші країни континенту.

Таку цифру наводять аналітики Bloomberg.

Видання пише, що європейські лідери були приголомшені дзвінком Трампа Путіну, присвяченому закінченню війни в Україні, про який їх не повідомили. Раніше американський президент неодноразово заявляв, що Європа має взяти на себе повністю фінансування військової допомоги України та забезпечення своєї власної безпеки перед російською загрозою.

Країнам ЄС, які знаходяться поблизу РФ, потрібно 100 мільярдів доларів на задоволення своїх термінових оборонних потреб. Повітряний європейський щит, про який говорять європейські лідери, коштуватиме 500 мільярдів, плюс 720 мільярдів будуть необхідні на підтримку армій країн ЄС у їхній нинішній чисельності.

Близько пів трильйона знадобиться на відновлення української інфраструктури на неокупованих територіях. Також у кругленьку суму Європі коштуватиме можлива відправка в Україну десятків тисяч своїх миротворців – приблизно 30 мільярдів. Збільшення видатків на оборону до 3,5% ВВП, хоча Трамп вимагає від союзників 5%, призведе до витрат протягом 10 років у сумі 2,7 трильйона доларів.

Видання зазначає, що зараз Європа абсолютно не готова до протистояння РФ, яка нарощує свій ВПК і лише збільшує виробництво зброї. Лідери провідних європейських країн Німеччини, Франції, Італії, Іспанії, а також Великобританії, яка не входить до Блоку, не поспішають переводити свою економіку на військові рейки. Це дає Трампу потужний важіль економічного та політичного тиску на союзників, які звикли жити під парасолькою США, але, мабуть, зараз їм нічого не залишається, як виконати вимоги американського президента та взяти на себе всю відповідальність за безпеку та мир на континенті.

Однак можливий варіант, що Вашингтон ще якийсь час збереже допомогу Україні та підтримку європейських союзників, доки вони наростять свої військові виробничі потужності, щоб самостійно відповідати на можливі виклики з боку Москви.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що глави МЗС країн ЄС, а також міністр закордонних справ України закликали США запросити Європу до обговорення мирного договору з РФ.

Також ми писали, що західна преса озвучила свою думку після телефонної розмови президента США та РФ.


Автор: Михаил Бутко

Останні новини