Після повалення режиму Асада у Сирії закріплюється в Африці: у Судані з'явиться база ВМФ
На тлі невизначеності нової влади Сирії про продовження перебування у країні російських військових Москва погодила будівництво бази ВМФ у Судані та націлилася на Лівію.
Кремль отримав згоду на облаштування військово-морської бази у порту Порт-Судан у Червоному морі.
Як пише Bloomberg із посиланням на російське державне інформагентство "ТАРС", договір про знаходження військових кораблів РФ на території Судану на березі Червоного моря укладено на 25 років із можливою пролонгацією ще на 10.
Москва мріяла про це давно. Актуальності для будівництва нової бази росіянам додало повалення режиму Башара Асада у Сирії, нова влада якої не поспішає домовлятися з Кремлем про подальше перебування армії РФ на своїй території.
Зазначається, що база у Судані збереже таку необхідну для Росії присутність у регіоні Середземномор'я та впливатиме на Близький Схід. Також у північноафриканській країні російські ПВК контролюють видобуток золота, як і у сусідній Центральноафриканській Республіці.
Отримати згоду уряду Судану, де йде громадянська війна, на розміщення військової бази Москві вдалося завдяки постачанню мільйонів барелів нафти, зброї та запчастин до військової техніки, що дозволило офіційній владі відбити у повстанців частину контрольованих ними територій країни.
Крім того, РФ після повалення режиму сирійського диктатора Асада намагається закріпитись у Лівії, де вона відремонтувала військові аеродроми для евакуації свого сирійського контингенту. Звідти бійців і техніку забирають кораблі, що приходять із Балтійського моря, пише Le Monde.
РФ має намір побудувати повноцінну базу ВМФ і у Лівії, де вона підтримує під час громадянської війни опозиційного уряду генерала Хафтара, якщо не домовиться з Дамаском про подальшу присутність у Сирії на базах Тартус і Хмеймім.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що російський диктатор Володимир Путін намагається випросити у нової влади Сирії дві військові бази Хмеймім і Тартус. У розмові із сирійським лідером Ахмедом Шараа він обіцяв великі фінансові вкладення в обмін на продовження оренди.
Також ми писали, що 10 лютого військові, які підкоряються новому Міноборони Сирії, заборонили проїзд колони армії РФ із 30 транспортних засобів на територію військово-морської бази у порту Тартус. Караван із ракетним озброєнням прямував туди з авіабази Хмеймім у провінції Латакія для подальшої евакуації.
Останні новини
Німеччина передасть Україні велику партію дронів-камікадзе HX-2 зі ШІ: у чому їхня особливість
16:00Знищено "вбивців" дронів: у ГУР розповіли про підрив під Москвою двох радіолокаційних комплексів
13:27Трильйони доларів: підраховано, скільки Європі коштуватимуть плани Трампа щодо України, – Bloomberg
11:38"Одна з перших, хто був тут", – Джамала рішуче підтримала Ніно Катамадзе після затримання у Грузії
10:28Зустрінеться з посадовими та приватними особами: у Держдепі США анонсували візит Келлога до України
08:04