18 лютого 2025, 11:14

"Самі винні", – голова збройового концерну Rheinmetall про переговори щодо України без Європи

Європейські країни вкладали недостатньо у виробництво озброєнь і тому опинилися "за дитячим столом", заявив Армін Паппергер.

"Самі винні", – голова збройового концерну Rheinmetall про переговори щодо України без Європи

Склади зброї в Європі практично спорожніли через повномасштабну війну в Україні, що триває три роки.

Про це заявив голова ради директорів однієї з найбільших європейських компаній з виробництва військової техніки та боєприпасів Rheinmetall Армін Паппергер, пише Financial Times.

За його словами, те, що європейські країни США не хочуть бачити за столом переговорів після завершення війни в Україні, винні вони самі, оскільки недостатньо грошей вкладали у свою безпеку.

"Якщо батьки обідають, діти мають сидіти за іншим столом, а європейці - це діти", - сказав Паппергер, додавши, що Європу не спонукала значно збільшити витрати на оборону навіть найкривавіша з часів Другої світової війна під боком.

І хоча за офіційними даними, за роки конфлікту в Україні загальні витрати на оборону країн ЄС зросли на 30%, до 326 млрд євро, цього все одно недостатньо, оскільки вони не дотягують навіть до 2% ВВП країн Євросоюзу. Трамп вимагає підвищити витрати на безпеку до 5%, а без цього не хоче сприймати ЄС як серйозного гравця.

За словами глави Rheinmetall, навіть після припинення вогню у російсько-українській війні попит на зброю в Європі залишатиметься високим, оскільки немає гарантій, що Путін не нападе знову і не розширить агресію на інші країни, особливо на тлі заяв американців, що безпека європейців тепер у своїх руках.

Генсек НАТО Марк Рютте, порівняно з Трампом, називає скромніші цифри та закликає європейських членів Альянсу довести витрати на оборону хоча б до 3% ВВП протягом найближчих кількох років.

Financial Times зазначає, що після цього акції збройових компаній почали зростати. Паппергер повідомив, що Rheinmetall очікує річний обсяг продажів на рівні 30-40 мільярдів євро через 5 років. 2021 року до початку вторгнення РФ цей показник становив близько 6 мільярдів. Але швидше наростити виробництво зброї для задоволення потреб безпеки ЄС та України не вдасться.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що після зустрічі у Парижі лідери Європи не дійшли згоди про відправку в Україну миротворчих сил без прояснення позиції США.

Також спецпосланник США з питань України та РФ Кіт Келлог заявив, що у мирних переговорах не мають брати участь європейці.

Автор: Михаил Бутко

Останні новини