19 лютого 2025, 10:19

ЄС готує новий великий пакет військової допомоги Україні до 3-ї річниці вторгнення РФ – Politico

На тлі зближення позицій РФ і США щодо припинення війни в Україні в ЄС готуються надати Києву військову підтримку на 6 млрд євро.

У Євросоюзі йдуть інтенсивні переговори щодо надання Україні великого пакету військової допомоги до 24 лютого – 3-х роковин повномасштабного вторгнення.

Як пише видання Politico з посиланням на трьох неназваних дипломатів ЄС, йдеться про передачу Києву озброєнь на суму не менш як 6 млрд євро. У пакет увійдуть щонайменше півтора мільйони артилерійських снарядів, а також ракети для ППО.

Зазначається, що цей транш військової допомоги від Європи буде одним із найбільших з початку вторгнення РФ. Все це відбувається на тлі різких заяв американського президента Трампа щодо неготовності вести переговори з лідером України Зеленським нібито у зв'язку з його низьким рейтингом і зближенням позицій Вашингтону та Москви після завершення війни.

Водночас 6 млрд євро в ЄС розглядають як відправну точку допомоги Києву. Сума може збільшитись і до 10 млрд, розповіли Politico його джерела. 24 лютого до Києва мають приїхати представники ЄС, щоб оголосити про продовження підтримки України. Наразі, за даними видання, глави МЗС країн Євросоюзу узгоджують аспекти нового пакету підтримки. Остаточне рішення має бути ухвалене у Брюсселі найближчими днями у рамках чергового загальноєвропейського саміту.

У статті наголошується, що цей крок з боку ЄС буде першим проявом рішучості Євросоюзу, спрямованим на зміцнення позицій Києва перед майбутніми переговорами щодо миру, які вже розпочали США та РФ за спиною у Зеленського. До цих домовленостей також не було допущено і лідерів ЄС, що викликало у них неприкрите розчарування від політики, яку просуває команда Трампа.

Вставити палиці у колеса виділенню Україні пакету військової допомоги від ЄС на 6 млрд євро може Угорщина. Наразі тривають переговори з її прем'єром Віктором Орбаном. Якщо той не схвалить цю ініціативу, можливі формати надання підтримки Україні від кожної з інших країн Євросоюзу, але це може ускладнити логістику та викликати затримки у постачанні зброї та боєприпасів на фронт.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що лідери одразу чотирьох партій, які представляють більшість у Європарламенті, випустили декларацію щодо ситуації в Україні та відносин із США.

Також ми писали, що Франція має намір провести другий терміновий саміт для обговорення України та європейської безпеки.

Автор: Михаил Бутко

Останні новини