28 лютого 2025, 10:35

Після Трампа глава України Зеленський летить до Лондону: ЗМІ розкрили деталі саміту у Британії

Вже 2 березня прем'єр-міністр Великобританії Кір Стармер прийме у себе Володимира Зеленського й інших європейських лідерів.

Після Трампа глава України Зеленський летить до Лондону: ЗМІ розкрили деталі саміту у Британії

Головна тема зустрічі – обговорення деталей візиту Еммануеля Макрона, Кіра Стармера та Володимира Зеленського до США, а також планування подальших кроків щодо України.

Як повідомляє Bloomberg, на саміті у Лондоні очікуються президент Франції Еммануель Макрон, генсек НАТО Марк Рютте та голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн.

Загалом на зустрічі передбачається участь понад 10 лідерів країн ЄС, які обговорюватимуть гарантії безпеки для України.

Стармер і Макрон мають намір поділитися подробицями свого візиту до США та розповісти, як вони намагалися переконати Дональда Трампа підтримати миротворчі сили ЄС у разі порушення угоди з боку Росії.

Джерело повідомляє, що на саміті також очікується голова Європейської ради Антоніу Кошта. Запрошення були надіслані лідерам Чехії, Німеччини, Данії, Італії, Польщі й інших країн.

Крім того, відомо, що Стармер проведе окрему зустріч із Зеленським і прем'єр-міністром Італії Мелоні.

Макрон і Стармер наполягають на тому, щоб США забезпечили повітряну розвідку у рамках миротворчої місії в Україні, що могло б бути захистом від можливих дій російських військ.

Під час учорашнього брифінгу Трамп дав зрозуміти, що британці здатні впоратися із цією місією самостійно. Однак пізніше він підкреслив, що поважає статтю 5 Статуту НАТО.

Прем'єр-міністр Великобританії заявив, що навіть невизначеність у позиції Трампа може бути фактором стримування для Володимира Путіна.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що офіційний візит Зеленського до США розпочнеться 28 лютого о 16:30 за київським часом.

Нагадаємо, Держдепартамент США оприлюднив деталі зустрічі російських й американських делегацій у Стамбулі.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини