3 квітня 2025, 09:24

"Можуть бути ефективним інструментом", – Трамп оголосив надзвичайний стан для захисту економіки США

Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у США, пославшись на загрозу суверенітету й економічній безпеці країни, та ввів тарифи на імпорт.

"Можуть бути ефективним інструментом", – Трамп оголосив надзвичайний стан для захисту економіки США

Дональд Трамп ухвалив рішення про запровадження у країні режиму надзвичайного стану, пояснюючи цей крок необхідністю зміцнити економічний суверенітет держави та забезпечити її національну безпеку в умовах нестабільної зовнішньоторговельної політики. У рамках цього указу для всіх країн запроваджується базовий тариф на імпорт у розмірі 10%, а для держав, з якими Сполучені Штати стикаються з найбільшим торговим дефіцитом, передбачено додаткові мита, покликані вирівняти економічний баланс. Ця інформація була опублікована на офіційному порталі Білого дому.

Під час виступу у Рожевому саду Білого дому Трамп особливо зазначив, що нинішня ситуація у міжнародній економіці створила серйозні ризики для США, поставивши країну перед масштабним викликом, який потребує негайного реагування. За його словами, наслідки багаторічної нерівноправної торгової співпраці призвели до послаблення промислового сектору, збільшення залежності від іноземних постачань і загроз для оборонної промисловості.

Трамп засновує свою ініціативу на повноваженнях, які йому надає Закон про міжнародні надзвичайні економічні повноваження (IEEPA), ухвалений у 1977 році.

У рамках цього рішення з 5 квітня 2025 року запроваджується фіксований 10%-й тариф на весь імпорт, а починаючи з 9 квітня набувають чинності додаткові мита для тих країн, чий торговельний баланс із США залишається найбільш дефіцитним.

У заяві Білого дому наголошується: запроваджені тарифи збережуть свою силу доти, доки президент Трамп не ухвалить рішення про те, що загроза, пов'язана з торговим дефіцитом і відсутністю взаємності у торговельних відносинах, усунена, ослаблена або повністю врегульована.

Трамп наголошує, що ці заходи покликані забезпечити економічну стабільність США, підтримати національних виробників і захистити інтереси американських працівників.

"Дослідження неодноразово показували, що тарифи можуть бути ефективним інструментом для зменшення або усунення загроз, які погіршують національну безпеку США та досягнення економічних і стратегічних цілей", – зазначено в офіційному повідомленні.

Як раніше Dialog.UA повідомляв, США офіційно оголосили про запровадження нових експортних мит для низки країн, серед яких опинилися Україна та Казахстан, встановивши для них ставки у розмірі 10% і 27%, відповідно. При цьому озвучені обмеження, як і планувалося, набудуть чинності 5 квітня, а загальний діапазон мит варіюється від мінімального рівня 10% до максимально можливих 50%, причому останній був застосований до таких держав, як Лесото.

Також, нагадаємо, у нещодавно оприлюдненому списку країн, проти яких запроваджуються експортні мита за указом президента США Дональда Трампа, опинилися 184 держави, а також Європейський союз, однак у цьому переліку відсутні такі країни, як Росія, Білорусь і Північна Корея. У Білому домі пояснили, що ці держави не потрапили під нові економічні заходи, оскільки на них раніше запровадили санкції.


Автор: Светлана Романенко

Останні новини