7 квітня 2025, 07:18

Зменшити військову залежність від США: в ЄС хочуть застосувати в Україні стратегію "дикобразу"

Найкраща гарантія безпеки для України – озброїти країну до зубів.

Зменшити військову залежність від США: в ЄС хочуть застосувати в Україні стратегію "дикобразу"

Найкраща гарантія безпеки для України – це озброїти країну до зубів. Особливо ця тема є актуальною на тлі затягування переговорного процесу щодо мирного врегулювання конфлікту в Україні. Ще одна причина - готовність Вашингтону повністю припинити постачання військової допомоги Україні, саме тому країни ЄС вирішили втілити у життя стратегію "дикобразу" - закупівлю для України артилерійських снарядів, боєприпасів, систем ППО та ракет до них, повідомляє ресурс The Economist.

А найефективніший і економічний спосіб підтримки України – стимуляція її оборонної промисловості.

Джерело заявляє, що за часів СРСР в Україні виробляли дуже багато зброї. Однак після розпаду Союзу оборонне провадження майже зійшло нанівець. Але з 2022 року Києву вдалося відновити цю сферу. Тільки 2025 року Україна хоче випустити до 5 млн дронів, а у планах РФ значиться на цей рік 4,5 млн.

Ще у планах України випустити до 3 тисяч ракет "Довгий Нептун" та "Паляниця".

При цьому колишній німецький чиновник Ніко Ланге вважає, що українські технології РЕБ випереджають можливості як західних, так і російських систем. Так, комплекс "Ліма" здатний глушити авіабомби, що планують.

Завдяки співпраці із західними компаніями Nammo та KNDS у 2024 році Україна поставила на фронт 2,5 млн снарядів власного виробництва.

При цьому САУ "Богдана" почали випускати не 6 одиниць на місяць, як раніше, а вже 20.

Експерти також наголосили, що Україна не зможе випускати сама всю необхідну їй зброю, тому для цієї мети необхідно створити спільні із Заходом підприємства.

Україні також необхідно знайти своє рішення, аніж замінити американські системи ППО.

За словами Ланге, головна перешкода на цьому шляху – заплутане законодавство України. Заходу легше мати справу з приватними компаніями, ніж державними.

Колишній чиновник НАТО Фабріс Потьє заявив, що Україна сильно заздрить від китайських комплектувальних під час створення своїх дронів. Він закликав Європу забезпечити Київ необхідною оптикою, датчиками польоту та гіроскопами.

Ідеальною моделлю для швидкого одержання зброї для ЗСУ експерти вважають Данію. 2024 року уряд Данії сплатив замовлення від Міноборони України. Сюди варто віднести закупівлю 18 "Богдан" і фінансування виробництва дронів далекого радіусу дії.

Нещодавно глава МЗС ЄС Кая Каллас виступила з пропозицією виділити військову допомогу Україні на суму у 40 млрд євро. Проти цього виступили лише Італія й Іспанія.

У результаті дійшли висновку знизити цю суму до 35 млрд євро, а членські внески до оборонного фонду зробити добровільними.

Як раніше Dialog.UA повідомляв, у Британії вказали на один факт, який доводить, що Путін не збирається підписувати угоду про перемир'я.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини