"Загрозу такому миру..." – G7 і ЄС жорстко засудили нові військові навчання Китаю навколо Тайваню
Міністри закордонних справ країн G7 і ЄС засудили провокаційні військові навчання Китаю біля Тайваню, що загрожують не тільки безпеці регіону, а й усьому світові.
Глави МЗС країн G7 і представник ЄС випустили жорсткий осуд на адресу Китаю за проведення великих військових маневрів у районі Тайваню. У заяві наголошується на тому, що такі дії не лише порушують стабільність в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, а й дестабілізують безпеку світового порядку. Інформація про це розміщена на сайті Держдепартаменту США.
Представники країн G7, включаючи Канаду, Францію, Німеччину, Італію, Японію, Великобританію та США, а також високопоставлений представник ЄС висловили глибоке занепокоєння через регулярність і масштаби військових навчань Китаю. Вони підкреслили, що такі маневри лише посилюють напруженість у Тайванській протоці, погіршуючи і так складну геополітичну ситуацію у цьому важливому регіоні.
У заяві наголошується, що військові навчання Китаю становлять загрозу не тільки безпеці Тайваню, а й самому міжнародному порядку у цілому. У документі також наголошується на необхідності збереження миру та безпеки: "Члени G7 і більш широке міжнародне співтовариство зацікавлені у збереженні миру та стабільності у Тайванській протоці. Ми виступаємо проти будь-яких односторонніх дій, спрямованих на загрозу такому миру та стабільності, включаючи силові заходи чи примус".
Крім того, автори заяви наполягають на тому, що будь-які питання, які стосуються регіону, мають вирішуватись виключно мирним шляхом через конструктивний і неупереджений діалог між Пекіном і Тайбеєм з метою запобігання подальшій ескалації та забезпечення довгострокової стабільності.
Як раніше Dialog.UA повідомляв, під керівництвом Сі Цзіньпіна Китайська Народна Республіка знову ухвалила рішення провести великі військові маневри біля берегів Тайваню, в яких задіяні майже всі види збройних сил, що ще раз підкреслює збільшувану загрозу та напруженість Китаю у відносинах з островом, викликаючи занепокоєння на міжнародній.
Нагадаємо, військові навчання, що проводяться Іраном, Китаєм і Росією у відкритому морі, включають відпрацювання атак на морські цілі, захоплення та затримання суден, пошуково-рятувальні операції, а також тестування бойової готовності флотів трьох країн, що викликало бурхливу реакцію експертів, зокрема критичні висловлювання президента США Дональда Трампа, які виражають побоювання з приводу посилення військового співробітництва цих держав.
Останні новини
Російська нафта Urals знизилася до $50: у Путіна закінчуються гроші на війну з Україною – Bloomberg
13:13"Загрозу такому миру..." – G7 і ЄС жорстко засудили нові військові навчання Китаю навколо Тайваню
12:19Кремль вивільнив з Курщини 70 тисяч окупантів: експерти про миротворчі війська в Україні – ЗМІ
12:01СБУ затримала посібницю окупантів, завербовану через онлайн-казино: готувала теракти на Полтавщині
11:15Балтійська лінія оборони – це не лінія Мажино: експерти розповіли, як у НАТО готові протистояти РФ
10:38