9 квітня 2025, 09:42

Інакше будуть ігровим майданчиком Росії: у Британії знайшли регіон у Європі, на який Путін поклав око

Кремль прагне створити ще більше проблем на кордонах ЄС, намагаючись розпалити заворушення у Сербії.

Поки вся увага Брюсселя прикута до України, Кремль намагається розпалити напруженість на Балканах. Політики бояться, що Путін може скористатися цією ситуацією.

Західні чиновники вже описують Балкани як нову "гарячу точку", повідомляє ресурс Politico.

На Заході впевнені, що Путін спробує отримати максимум користі з релігійної та етнічної напруженості, що глибоко укорінилася на Балканах. Кремль не тільки спробує влаштувати там заворушення, а й спробує зміцнити свій вплив.

Балкани мають самі рухатися вперед, а не чекати, коли стануть "ігровим майданчиком для Кремля", заявив глава МЗС Британії Девід Леммі.

З одного боку, Сербія хоче бути повноправним членом ЄС, але й постійно заграє з РФ, порушує всі норми демократії у країні та не визнає Косово.

За словами Леммі, може бути ще гірше: зростання олігархів, корупціонерів, жорсткий держконтроль і створення поліцейської держави.

З одного боку, Сербія постачала Україні боєприпаси, але й, з іншого боку, відмовилася приєднатися до санкцій проти РФ. Сербія хоче бути повноправним членом ЄС, але при цьому не хоче розривати зв'язки з РФ і КНР.

Президент Косово Вьоса Османі заявила, що РФ нещодавно втручалася у загальні вибори у країні. А так званий "Сербсько-російський гуманітарний центр" на кордоні – це шпигунська мережа Кремля.

Якщо Путін буде задоволений мирними переговорами щодо України, то наступним регіоном, на який той накине око, стануть Балкани.

Аналітики з Henry Jackson Society Хелена Іванова заявила, що ЄС не може втратити Сербію чи віддати її Путіну. Кремлю не потрібні стабільні Балкани, та він піде далі, це як хвороба, як постійний зубний біль.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що США виводять свої війська із польського хаба, який постачав зброю Україні.

Нагадаємо, уряд Естонії готовий піти на радикальні заходи проти кораблів, які ушкоджують підводні кабелі.


Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини