11 квітня 2025, 10:09

Великобританія знайшла спосіб притягнення до відповідальності Путіна на зразок відомого процесу – ЗМІ

Великобританія виступає за створення міжнародного трибуналу для суду над Володимиром Путіним за моделлю Нюрнберзького процесу, незважаючи на позицію США.

Великобританія знайшла спосіб притягнення до відповідальності Путіна на зразок відомого процесу – ЗМІ

Великобританія активно підтримує створення міжнародного трибуналу для судового розгляду у справі Володимира Путіна, пропонуючи модель Нюрнберзького процесу як основу для нового суду. Лондон має намір найближчим часом виступити з підтримкою цієї ініціативи, незважаючи на заперечення з боку Дональда Трампа, передає The Telegraph.

У травні 2025 року Велика Британія має намір офіційно заявити про свою підтримку створення міжнародного трибуналу, який розглядатиме справи стосовно високопоставлених представників РФ за військову агресію проти України. Лондон планує виступити з цією пропозицією у Раді Європи, висловивши свою рішучу позицію щодо відповідальності влади РФ за початок війни та її наслідків.

Це рішення стало можливим завдяки зусиллям Філіпа Сендса, відомого юриста та директора Центру міжнародних судів і трибуналів Університетського коледжу Лондона, який активно лобіює ідею такого суду. Він уже зустрівся з Генпрокурором Великої Британії Річардом Гермером, щоб обговорити подальші кроки у реалізації цього проєкту. Ініціативу також підтримали політичні діячі Сполученого Королівства включно з колишніми прем'єр-міністрами, незважаючи на позицію США.

Джерело видання у британському уряді прокоментувало ситуацію таким чином: "Україна незмінно домагається притягнення до відповідальності за рішення Росії розв'язати цю незаконну війну, та Великобританія послідовно підтримує цей заклик. Міжнародне співтовариство, очевидно, налаштоване на те, щоб домогтися покарання за акт агресії. А позиція США - це внутрішня справа США".

Філіп Сендс став одним із перших, хто висунув ініціативу створення спеціального суду для розслідування злочинів агресії, скоєних РФ, включно з воєнними злочинами, пов'язаними з вторгненням і окупацією. Цю концепцію підтримала низка західних держав, які наголошують на важливості притягнення лідерів РФ до відповідальності не тільки за порушення міжнародного гуманітарного права, а й за їхнє політичне рішення про початок війни.

Як раніше Dialog.UA повідомляв, створення спеціального трибуналу у Гаазі для розслідування злочинів Росії проти України планується, проте кілька чиновників ЄС уточнили, що, доки диктатор Путін залишається при владі, цей трибунал не зможе почати процес судового розгляду у його справі, оскільки він продовжує обіймати посаду президента Росії, а це перешкоджає його притягненню до відповідальності.

Нагадаємо, протягом наступних двох тижнів Франція та Велика Британія прискорять процеси військового планування у рамках "Коаліції рішучих", а деякі держави вже починають розглядати способи підтримки України після можливого укладання угоди з РФ, при цьому на недавньому засіданні було вироблено ключові завдання, спрямовані на безпеку України як на суші, так і у повітрі.

Автор: Светлана Романенко

Останні новини