16 квітня 2025, 09:27

США пом'якшили вимоги до України щодо повернення грошей за військову допомогу – Bloomberg

Після останнього раунду переговорів щодо угоди про мінерали Вашингтон вимагає у Києва повернути не $300 млрд, а $100 млрд.

Вашингтон, ймовірно, пом'якшив вимоги до Києва щодо повернення грошей за військову допомогу, надану адміністрацією Байдена.

Як повідомляє Bloomberg з посиланням на джерела, це сталося під час переговорів щодо угоди про мінерали.

Трамп знизив показник українського "боргу" за зброю й іншу допомогу з $300 млрд до $100 млрд. Ця цифра наближається до оцінювання Києва, де стверджують, що США поставили озброєнь трохи більше ніж на $90 млрд.

Адміністрація Трампа чинить тиск на Київ, вимагаючи угоди про поділ прибутку від майбутніх українських інвестиційних проектів, у тому числі у сфері корисних копалин та інфраструктури. Вашингтон розглядає це як компенсацію.

Угода про партнерство надасть США право першої вимоги на прибуток, переведений до спеціального інвестиційного фонду реконструкції, який контролюватиме Вашингтон. Київ шукає кращих умов і відмовляється визнавати минулу допомогу США як борг.

На питання про статус переговорів у понеділок міністр фінансів Скотт Бессент сказав, що Україна виступила із зустрічною пропозицією на вихідних і консультації продовжуються.

Як заявили Bloomberg джерела, переговори між технічними групами у вихідні були конструктивними.

США наполягають, що гроші, витрачені на військову допомогу, Україна має внести до спільного інвестиційного фонду. У Києві хочуть, щоб ці кошти були зараховані як внесок Вашингтону.

Переговори тривають на тлі війни, яку Путін не бажає зупиняти, а армія РФ завдає терористичних ударів по українських містах.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що адміністрація Дональда Трампа чинить неймовірний тиск на Україну, яка намагається взяти під контроль її ресурси.

Автор: Михаил Бутко

Останні новини