25 квітня 2025, 13:55

Ситуація між Пакистаном та Індією загострюється: на кордоні Джамму та Кашмір відбулася стрілянина з двох боків

На кордоні між Джамму та Кашміром спалахнула нова напруга: пакистанські військові відкрили вогонь по індійських позиціях, на що була відповідь.

Ситуація між Пакистаном та Індією загострюється: на кордоні Джамму та Кашмір відбулася стрілянина з двох боків

Увечері 24 квітня на лінії контролю у спірному регіоні Джамму та Кашмір відбулася перестрілка між індійськими та пакистанськими військовими: пакистанська сторона першою відкрила стрілянину зі стрілецької зброї, на що індійська армія оперативно відреагувала у відповідь вогнем. Жертв із обох боків не зафіксовано, повідомив індійський телеканал NDTV.

Пакистан підтвердив інцидент, але також заявив про відсутність постраждалих.

Стало відомо, що індійські війська завдали ударів по будинках бойовиків, причетних до нападу на туристів 22 квітня у місті Пахалгамі. У деяких частинах спірного регіону почалися інтенсивні бойові дії з використанням важкого озброєння, Пакистан активно перекидає військові колони на північ, у бік Кашміру.

Ресурс news18 передає, що індійські ВПС задіяли винищувачі та літаки радіолокаційного дозору у рамках дій у відповідь; даних про постраждалих наразі немає.

Загострення відносин між двома ядерними державами почалося зі спалаху насильства. 22 квітня в індійській частині Кашміру було здійснено атаку на туристів, яка забрала життя 25 людей. Відповідальність за теракт взяло на себе маловідоме збройне угруповання "Фронт Опору". Влада Індії звинуватила у причетності до атаки Пакистан, стверджуючи, що Ісламабад підтримує бойовиків. Пакистан, у свою чергу, заперечує будь-який зв'язок із нападом і називає те, що сталося "локальним повстанням".

На тлі загострення Індія вжила низку жорстких заходів:

- закрила прикордонний перехід;

- скасувала видані візи;

- призупинила видачу нових;

– вислала пакистанських дипломатів.

Найбільш резонансним кроком був вихід Індії з Договору про води Інду - ключової угоди про поділ водних ресурсів, укладеної ще 1960 року за посередництва Світового банку.

Згідно з цим договором, Пакистану належали три річки Інд, Джелам і Чинаб, які забезпечували до 80% водопостачання країни. Індія, у свою чергу, контролювала скромніші за обсягом Раві, Біас і Сатледж. Наразі Делі заявляє про намір переглянути правила водокористування, вказуючи на необхідність справедливого розподілу.

Експерти побоюються, що на тлі збройних інцидентів і скасування ключової водної угоди регіон може опинитися на межі нового грандіозного витка військового конфлікту. Як раніше стверджували у Прістонському університеті, у разі застосування всіх 300 ядерних боєголовок жертв може бути у межах 50-125 млн осіб.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що Індія та Пакистан опинилися на порозі збройного конфлікту, при цьому обидві країни закрили свій повітряний простір.

Нагадаємо, після нещодавнього теракту у Кашмірі напруженість між Індією та Пакистаном стрімко наростає, провокуючи загрозу ядерного зіткнення.

Автор: Светлана Романенко

Останні новини