29 квітня 2025, 10:38

Конгресмен Танедар: "Президенти, а не королі..." – у США зареєстрували пропозицію про імпічмент Дональду Трампу

У Палаті представників США зареєстровано пропозицію про імпічмент президенту Дональду Трампу, оскільки його дії становлять загрозу для демократії.

У Палаті представників США з'явилася нова спроба притягти президента Дональда Трампа до відповідальності: конгресмен від штату Мічиган Шрі Танедар офіційно вніс пропозицію про імпічмент, оскільки Трамп не просто порушує норми закону, а систематично підриває основи американської демократії, прагнучи зосередити у своїх руках безмежну владу. Законодавець стверджує, що дії глави держави є реальною загрозою конституційному устрою країни та не можуть залишатися без наслідків, передає Dialog.UA.

Конгресмен Шрі Танедар у соціальній мережі Х заявив, що вніс на розгляд сім статей імпічменту проти Дональда Трампа, вказавши на широкий спектр можливих порушень. За його словами, Трамп демонстративно нехтує Конституцією, підриває авторитет Конгресу та судової системи, а також намагається узурпувати владу, руйнуючи основи американської демократії.

Серед конкретних звинувачень, перерахованих Танедаром:

- депортація Кілмара Абрего Гарсії, яку конгресмен вважає помилковою та незаконною;

- скорочення фінансування держустанов без узгодження з Конгресом;

- запровадження тарифної політики, яка завдає шкоди світовій економіці;

- тиск на ЗМІ та порушення свободи слова;

- втручання у роботу судової системи;

- незаконний збір персональних даних громадян;

- "тиранічне перевищення повноважень".

"У нашій країні президенти, а не королі. Це не просто порушення - це порушення, яке підпадає під імпічмент", - підкреслив Танедар.

Імпічмент у США є особливим процесом притягнення до відповідальності вищих посадових осіб, включаючи президента. За Конституцією держави, для усунення з посади необхідні схвалення Палати представників і дві третини голосів Сенату (мінімум 67).

Видання Axios зазначає, що це перша у 2025 році спроба демократа у Палаті представників ініціювати процедуру імпічменту проти президента або будь-кого з його адміністрації. Однак, як вважають журналісти, навряд чи ця ініціатива буде останньою. Крім того, на думку видання, запропоновані заходи, швидше за все, не матимуть реальних наслідків, особливо з огляду на те, що контроль над Палатою представників і Сенатом залишається за республіканцями.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що президент США Дональд Трамп знову відзначився провокаційною заявою, запропонувавши на тлі передвиборчої кампанії Канади включити країну до складу Сполучених Штатів як 51-й штат.

Також, нагадаємо, Дональд Трамп, виклавши амбітні плани на перші сто днів нового терміну - від перегляду торгових угод до застосування так званих "підводних торпед", - не зміг досягти однієї з ключових цілей, заявлених ним раніше, а саме, припинення війни в Україні, що наголошує на обмеженості його реального впливу на глобальні процеси.

Автор: Светлана Романенко

Останні новини